Návrhy architeků mají napovědět, co s prostorem za opavskou Slezankou

8. březen 2017 | 12:48
Architektonické plány, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comArchitektonické plány, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

OPAVA - Architekti mají městu Opava pomoci s odpovědí na otázku, jak využít prostor za bývalým nákupním centrem Slezanka i co se samotnou nevyužitou budovou Slezanky.

Reklama

Pražský ateliér re:architekti nabídl městu za vypracování návrhů nové podoby celého bloku mezi Ostrožnou ulicí, divadelním klubem a mezi Horním náměstím a Popskou ulicí nejlepší cenu ze tří oslovených firem, uvedla mluvčí Opavy Lada Dobrovolná.

Jedná se o mladý kreativní kolektiv architektů, s nimiž spolupracuje řada známých odborníků, jako jsou urbanista a ekonom Petr Návrat, krajinářská architektka Marie Gelová nebo dopravní inženýr Květoslav Syrový,“ uvedl náměstek primátora Dalibor Halátek s tím, že město vyjde vypracování návrhů na 1,4 milionů korun včetně DPH.

Tato finanční částka je pro danou zakázku adekvátní, to nám potvrdil i nezávislý poradce a konzultant. Nabídky ostatních firem se pohybovaly v podobném cenovém rozmezí. Očekáváme návrh řešení dotčeného území, který splní jeden z důležitých cílů vize, a to podporu oživení centra a přivedení obyvatel a návštěvníků do centra města,“ doplnil hlavní architekt města Petr Stanjura.

Celý projekt je rozdělen na tři etapy.  V první bude území posouzeno z pohledu stávajících i historických hodnot, proběhnou rozbory lokality včetně vyhodnocení stavu a fungování budov, veřejné zeleně, dopravy nebo parkování. Průzkumy stanoví současný i budoucí potenciál území z hlediska obchodního, kulturního či turistického.

Ve druhé etapě proběhnou konzultace s vybranými komisemi a vedením města, do celého procesu bude zapojena i veřejnost. „ Chystá se anketa, přednášky, workshop a samozřejmě setkání s veřejností,“ vyjmenoval náměstek Halátek.  Během třetí, závěrečné etapy, budou po zapracování podnětných přínosů ze stran laické i odborné veřejnosti zpracovány závěrečné výstupy. Ty by měly být veřejnosti prezentovány v podzimních měsících.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

OPAVSKO: Srážka dvou aut, čtyři zranění

OPAVSKO: Srážka dvou aut, čtyři zranění

24/7 / Aktuality / OPAVSKO - V neděli večer došlo k vážné nehodě v Darkovičkách na Opavsku. Nehoda zablokovala celou silnici.


Ubodal mladšího bratra, už je ve vazbě

Ubodal mladšího bratra, už je ve vazbě

19/7 / Krimi / OPAVSKO - Nedávná tragédie z Budišova nad Budišovkou má pokračování. Devatenáctiletý mladík tam v neděli ubodal mladšího sourozence.


Vražda na Opavsku: Policie již zadržela podezřelého

Vražda na Opavsku: Policie již zadržela podezřelého

17/7 / Krimi / OPAVSKO - K tragické události došlo v Budišově nad Budišovkou. Spekuluje se, že obětí by mohlo být dítě nebo hendikepovaná osoba.


Opavské centrum se těší na nový obchvat. Ulehčí dopravě

Opavské centrum se těší na nový obchvat. Ulehčí dopravě

11/7 / Aktuality / OPAVA - V Opavě si musí ještě dva a půl roku počkat na dostavbu východní etapy severní trasy obchvatu. Stavba by měla přijít zhruba na půl miliardy korun.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Bruntálsko


MojeOpavsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOpavsko.cz na Seznam.cz
MojeOpavsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOpavsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!