Návrhy architeků mají napovědět, co s prostorem za opavskou Slezankou

8. březen 2017 | 12:48
Architektonické plány, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comArchitektonické plány, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

OPAVA - Architekti mají městu Opava pomoci s odpovědí na otázku, jak využít prostor za bývalým nákupním centrem Slezanka i co se samotnou nevyužitou budovou Slezanky.

Reklama

Pražský ateliér re:architekti nabídl městu za vypracování návrhů nové podoby celého bloku mezi Ostrožnou ulicí, divadelním klubem a mezi Horním náměstím a Popskou ulicí nejlepší cenu ze tří oslovených firem, uvedla mluvčí Opavy Lada Dobrovolná.

Jedná se o mladý kreativní kolektiv architektů, s nimiž spolupracuje řada známých odborníků, jako jsou urbanista a ekonom Petr Návrat, krajinářská architektka Marie Gelová nebo dopravní inženýr Květoslav Syrový,“ uvedl náměstek primátora Dalibor Halátek s tím, že město vyjde vypracování návrhů na 1,4 milionů korun včetně DPH.

Tato finanční částka je pro danou zakázku adekvátní, to nám potvrdil i nezávislý poradce a konzultant. Nabídky ostatních firem se pohybovaly v podobném cenovém rozmezí. Očekáváme návrh řešení dotčeného území, který splní jeden z důležitých cílů vize, a to podporu oživení centra a přivedení obyvatel a návštěvníků do centra města,“ doplnil hlavní architekt města Petr Stanjura.

Celý projekt je rozdělen na tři etapy.  V první bude území posouzeno z pohledu stávajících i historických hodnot, proběhnou rozbory lokality včetně vyhodnocení stavu a fungování budov, veřejné zeleně, dopravy nebo parkování. Průzkumy stanoví současný i budoucí potenciál území z hlediska obchodního, kulturního či turistického.

Ve druhé etapě proběhnou konzultace s vybranými komisemi a vedením města, do celého procesu bude zapojena i veřejnost. „ Chystá se anketa, přednášky, workshop a samozřejmě setkání s veřejností,“ vyjmenoval náměstek Halátek.  Během třetí, závěrečné etapy, budou po zapracování podnětných přínosů ze stran laické i odborné veřejnosti zpracovány závěrečné výstupy. Ty by měly být veřejnosti prezentovány v podzimních měsících.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Opava chce krytý bazén. Za 380 milionů!

Opava chce krytý bazén. Za 380 milionů!

25/4 / Aktuality / OPAVA - Zastupitelé Opavy chtějí postavit nový krytý bazén. A to za 380 milionů korun.


Na Opavsku spadl muž do jímky

Na Opavsku spadl muž do jímky

29/11 / Krimi / OPAVA - V úterý 28. listopadu v dopoledních hodinách došlo ke zranění muže, který spadl do jímky. Na místě museli zasahovat záchranáři.


V Opavě došlo ke střetu auta s vlakem. Na místě byli zranění

V Opavě došlo ke střetu auta s vlakem. Na místě byli zranění

19/11 / Krimi / OPAVA - V sobotu večer 18. listopadu došlo ke srážce osobního auta s vlakem na železničním přejezdu. U nehody museli asistovat hasiči i záchranáři.


Na Opavsku se objevil los!

Na Opavsku se objevil los!

8/11 / Aktuality / OPAVSKO - Na území Moravy a Slezska byl v těchto dnech spatřen už druhý los. Ten se má momentálně potulovat obcemi na Opavsku.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Bruntálsko


MojeOpavsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOpavsko.cz na Seznam.cz
MojeOpavsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOpavsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!